top of page
IMG_0062.png

Witam Cię w Dialogujmy!

Nazywam się Magdalena Bernatowicz-Bujwid. Jestem psycholożką i psychoterapeutką. Psychoedukuję i prowadzę gabinet psychologiczny online, gdzie udzielam psychoterapii oraz przeprowadzam diagnozy psychologiczne.

Zapisz się do newslettera!

Dziękuję, że dołączasz.

"Spotkania z Panią Magdaleną pozwoliły mi zajrzeć w głąb siebie, po każdym z nich zostawałam z pytaniami, które pozwoliły mi na analizę swoich zachowań, powielanych schematów. W gabinecie z Panią Magdaleną czułam się swobodnie, odpowiednio zaopiekowana. Panuje tam przemiła atmosfera, zostają zadane odpowiednie pytania, jest przestrzeń na trafne podpowiedzi (...). Pani Magdalena jest osobą empatyczną, bardzo ciepłą, czułam się wysłuchana, zaakceptowana i rozumiana czego mi w codziennym życiu bardzo brakowało."
"Praca z Panią Psycholog pomogła mi znaleźć się w tym miejscu, w którym teraz jestem- odżylam,często się uśmiecham, zrozumiałam wyjątkowo istotne dla mnie kwestie, własne przekonania za co jestem bardzo wdzięczna. Czuję, że "spotykam się" z profesjonalistą. Pani Psycholog dostosowuje metody pracy do aktualnych potrzeb pacjenta, robi to w sposób delikatny, dzieli się swoimi przemyśleniami (...). Czuję się podczas sesji bezpieczna i zrozumiana. Polecam Panią Psycholog z całego serca i dziękuję za pomoc"
"(...) jak najbardziej polecam Panią Magdę. Nigdy nie czułam się skrępowana, chociaż musiałam opowiadać o rzeczach, które były dla mnie trudne, wstydliwe (przymus był po mojej stronie - Pani Magda nie zmusza do opowiadania na tematy, których nie jest się gotowym podjąć). Jej głos, ekspresja, mimika twarzy, sposób wypowiadania się są niezwykle kojące, i nawet w czasie trudnych sesji nie czułam się źle, nieswojo."

Gabinet psychologiczny

Jeżeli doświadczasz kryzysu życiowego, obniżonego nastroju, cierpienia czy trudności w życiu codziennym - umów się na sesję psychologiczną.

„Szczęście nie jest dziełem przypadku. Szczęście to coś, co każdy musi wypracować dla samego siebie”.

E. Fromm

Kiedy udać się do psychologa?

Każdy z nas od czasu do czasu czuje się przygnębiony, brakuje mu sił albo ma rozproszone myśli. Jednak jeżeli ten stan przedłuża się do tygodni, a nawet miesięcy, a ponadto widzisz, że wpływa na inne sfery Twojego życia np. pracę, związki, relacje, obowiązki - wtedy warto udać się na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. Może to przejściowy kryzys, a może początek zaburzenia lub choroby. 

Do kogo (psychologa czy psychoterapeuty) mam się udać?

Psycholog to osoba, która ukończyła jednolite studia magisterskie (psychologia). Przeprowadza konsultacje i wsparcie psychologiczne, psychoedukację, realizuje testy psychologiczne. Psychoterapeuta to osoba, która ukończyła dodatkową szkołę/kurs najczęściej 4-5 letni. Uprawniona jest do prowadzenia długoterminowej i krótkoterminowej psychoterapii. Psychiatra to osoba, która ukończyła studia medyczne. Może wystawiać recepty w odróżnieniu od psychologa i psychoterapeuty. Może, ale nie musi być psychoterapeutą. 

Jak wygląda wizyta u psychologa i psychoterapeuty?

Zazwyczaj pierwsze spotkania (około 1-3) polegają na tzw. "konsultacjach". Podczas nich psycholog lub psychoterapeuta zapoznaje się ze zgłaszanym przez Ciebie problemem. Zadaje pytania, doprecyzowuje problem, może poprosić Cię o wypełnienie kwestionariuszy i testów. Na ostatnim spotkaniu takich konsultacji przedstawia Ci formę współpracy oraz formułuje z Tobą cele terapeutyczne. Psycholog może pokierować Cię do kolejnych specjalistów lub zaproponować psychoedukację i wsparcie. Natomiast psychoterapeuta może zaproponować rozpoczęcie pracy z nim lub także pokierować do innego specjalisty. Czasami potrzeba jest jeszcze konsultacja u psychiatry i/lub neurologa.

bottom of page